Červencové práce a srpnová výluka

Na konci června byl snesen železniční svršek v železniční stanici Vršovice a následně opětovně zahájeny práce mostech přes potok Botič, ulici Otakarova a na podchodu Vršovice. V polovině července byly dokončeny práce na zásypech rampy k třetímu nástupišti zastávky Eden a jeho zastřešení. Na mostě přes ulici Průběžnou se práce rozeběhly na objektu pro cestující, dále se pracuje i na druhém nástupišti.

Železniční středisko Metrostavu dokončilo pokládku propojení 201 koleje i čekacích kolejí a společně s novou částí TK1 směrem na Malešice dne 13.7.2020 ukončilo výluku. Následně byla zahájena rekonstrukce 2TK do Malešic nejprve snesením kolejového roštu a následným pažením nového propustku i pod mostem Triangl. Nyní probíhá výstavba propustku. Od 10.7. Kolegové ze Swietelsky rail během několika nočních výluk snesli 1TK na Hostivař, a v následných výlukách probíhalo pažení podél TK2 pro výstavbu nového mostu na křížení tratí v Trianglu. Ke konci měsíce se bude snášet původní konstrukce.

Od 31.7. se rozeběhne rekonstrukce a zapojení do nového kolejiště vlečky areálu Trelleborg (býv Mitas). Ukončení výluky je naplánováno na 17.8.2020. Tyto práce rovněž provádí železniční středisko Metrostavu.